Praha má svého českého Warhola

šokující Rataj dobývá svět

Tento nadějný umělec, který je předním představitelem POP artu vytváří jedno strhující dílo za druhým.

Zaměřuje se na velkoformáty, protože smýšlí ve " velkém " toužíc dobýt svět... říká: "ať je to sakra vidět"

Samozřejmě se inspiruje u Andyho Warhola, ale s tím rozdílem, že do svých "artworks" vkládá neuvěřitelné množství emocí, které z obrazu jako by vystupovaly.

Prolíná POP ARTové prvky se Street artem a tím povyšuje Warhola na druhou. Vznikají kontroverzní díla, kde můžete najít Marvelovské hrdiny bojujíc o své čestné místo na zemi.

Krásné jsou především plátna s podtitulek WOMEN IN ME.Rataj neměl zrovna na růžích ustláno. Nemá akademický titul, nemá strhující historii jako jiní umělci, dlouho neměl ani zázemí, kde by mohl tvořit.

Zato má dar od Boha a pevnou vůli, cit pro barvy, které přenáší na plátno. Veškeré překážky, které během jeho životní pouti vyvstaly, ho skoro zlomily, ale zároveň z nich získal velkou energii,

kterou vložil do tvorby.Josef říká:" umělec se vlastně celý život zmítá nad propastí, plný emocí a je na něm, jak s tím vším, co dere z vás naloží.

Krásu jeho uměleckých děl můžete obdivovat i v naší galerii De Furria, která otevírá dveře nadějným umělcům z ulice a pomáhá jim rozvíjet jejich talent.#ratajart #popart #defurria #artworks #andywarhol #ceskywarhol #streetart #grafity #modernist #avantgarda

inspirujte se na:

facebook.com/defurria11

128 zobrazení